ДАН МИХАИЛА ЂУРИЋА У ШАПЦУ

ШАБАЧКА   ГИМНАЗИЈА  И   БИБЛИОТЕКА  ШАБАЧКА

У оквиру манифестације  Дан  Михаила Ђурића у Шапцу, у уторак 28. 11. 2023. године, у билиотеци  Шабачке гимназије,  пред матурантима и професорима Шабачке гимназије и Економске школе, др Маринко  Лолић,  научни сарданик Института за друштвене науке из Београда, је одржао предавање „Поглед на Ђурићеву филозофску стазу: разумевање светске димензије проблема хуманизма и нихилизма“. Поздравну реч и добродошлицу гостима и ученицима  је  упутио  професор  филозофије  Верољуб Илић.  Манифестацију је отворио  и госте и  ученике  поздравио  др  Јовица  Тркуља.

Шабачка  гимназија,  др Јовица Тркуља,   др Маринко Лолић,  проф. Верољуб Илић

Библиотека  Шабачке  гимназије

Библиотека  шабачка

Др Маринко Лолић,  др Часлав Копривица и  др. Бојан Милосављевић , разговор на тему Деловање професора Михаила Ђурића у Институту за филозофију Филозофског факултета Универзитета у Београду.