Шала и забава за све озбиљне ученике

Секције

Драмска секција на енглеском језику

Да, да. Тако нешто постоји у нашој школи! Секција је настала у првим годинама овог века, тачније – 2004. године, још тачније – у марту, још, још тачније – на часу одељења 3-2. Ти ученици су, тада, успели да наговоре своју професорку енглеског језика, Ану Јеликић да им напише представу на енглеском и да проба да је режира. И тако је све почело…

…. и траје још увек. Дванаест написаних и режираних комедија, преко сто ученика – глумаца, учешћа на фестивалима у Шапцу, Новом Саду, Крагујевцу и Констанци. Гостовања у Ваљеву и Београду. А биће тога још!

Ако желиш да будеш део те приче, мораш знати да у секцији могу бити само они ученици који одговарају строго одређеним и веома високим стандардима:

• Мораш се појавити на аудицији (без икакве претходне припреме)
  • Мораш волети енглески (није нужно добро га знати, важна је љубав)
  • Мораш уживати у глуми (и бити спреман на све последице популарности које глума доноси)
  • Мораш бити спреман на одрицања (пробе трају и по два сата)
  • Мораш волети да се смејеш и желети да насмејеш друге!ово је кључно :)

Ако си се препознао, придружи нам се. Јави се Ани Јеликић, на мејл jelikicana@gmail.com

ШЕГА – Вече талената ученика школе

1

ШТА ЈЕ ШЕГА?

Шега је вече посвећено уметности и забави. Наступају и такмиче се ученици који сматрају да поседују таленат вредан дивљења.

2

КАДА ЈЕ ШЕГА НАСТАЛА?

Настала је 2016. године и осмислили су је Ана Јеликић и матуранти филолошког одељења.

3

КО ВОДИ ШЕГУ?

Професорке: Мирослава Сарић, Александра Јовановић и Ана Јеликић.

4

КО СВЕ МОЖЕ ДА СЕ ТАКМИЧИ?

Сви они који лепо певају ,плешу, свирају, имитирају, рецитују или поседују неку занимљиву вештину.

5

ХОЋУ ЛИ СЕ СМАРАТИ НА ПРОБАМА?

Нема шансе!

6

МА, СИГУРНО ЋЕ МИ СЕ СВИ СМЕЈАТИ И НА ПРОБАМА И НА НАСТУПУ. ЗАШТО ДА СЕ И ПРИЈАВЉУЈЕМ?

На пробама ће ти сви остали такмичари заправо помагати и бодрити те. На самом наступу ћеш осетити налет адреналина и талас подршке и одушевљења који долази од публике и од осталих такмичара.

7

ЈА БИХ ДА БУДЕМ ВОДИТЕЉ?

Може, ако си матурант. Та част припада њима.

8

КО ЈЕ У ЖИРИЈУ И ИМА ЛИ ТУ КАКВА КОНКРЕТНА НАГРАДА?

Жири је састављен од професора школе и гостију. Награде су увек обезбеђене и веома вредне

9

ШТА АКО НЕ ПОБЕДИМ?

Увек постоји и следећа година!

10

А АКО САМ ЧЕТВРТА ГОДИНА?

Онда дебело касниш да наступиш на Шеги!