НОВИ УСПЕХ ШАБАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ

На Такмичењу у беседништву ученика средњих школа, које је по 26. пут одржано у суботу, 23.03. 2024. године, у Гимназији „Светозар Марковић“ из Новог Сада, Шабачку гимназију је представљала матуранткиња Лана Нешковић, ученица природно- математичког смера. На овој јединственој, аутентичној и значајној манифестацији републичког карактера, на шта указује подршка и суорганизација Српског филозофског друштва и Естетичког друштва Србије, као и дугогодишње покровитељство Покрајинског секретаријата за образовање и управу, ученица Шабачке гимназије Лана Нешковић је освојила I место. Овај успех је утолико значајнији уколико се има у виду да су на такмичењу учествовале и специјализоване филолошке гимназије из Београда и Сремских Карловаца. Ланина беседа  на задату тему „Човек није ништа друго, него оно што од себе чини“, је награђена првим местом за аргументацију и садржај говора. Организатори такмичења су изразили посебну захвалност  менторима, професорима Шабачке гимназије Татјани Илић, професорки српског језика, књижевности и реторике, и Верољубу Илићу, Ланином професору филозофије.