Велики успех наших ученика на Међународном такмичењу Хакатон Технострелка

У периоду од 15. до 17. априла, ученици Шабачке гимназије учествовали су на Међународном такмичењу Хакатон Технострелка. Ученици трећег разреда рачунарског смера Богдан Марковић, Сташа Радосављевић и Огњен Живановић у свом тиму Жапче у акцији освојили су у финалу награду за оригиналан рад за задатак у оквиру АР технологија. Идеја задатка је била да се уради интерактивна апликација, која ће кроз историјске личности и споменике културе града Шапца представити грађанима и туристима град, али их и упознати са чињеницама које до сада нису знали. Ученици су на оригиналан и препознатљив начин дали допринос овој теми и још једном потврдили умешност гимназијалаца у овој области.

Ментор ученицима на такмичењу је професорка рачунарства и информатике Марија Андрић.

Техничку подршку и помоћ пружио је професор Синиша Савић.

У квалификационом кругу помоћ у изради пројекта за пролазак у финале је пружила и професорка биологије, Наталија Остојић.

Такмичење се одвијало онлајн за наше ученике, док је финале одржано у Русији, у Нижњем Новгороду.

Њихов рад можете погледати на следећем линку