Представљају вам се наше најбоље ученице

Кристина Стојић похађала је Основну школу „Николај Велимировић“ и носилац је дипломе Вук Караџић. Ученица је специјализованог филолошког одељења. У другом разреду учествовала је на републичком такмичењу из српског језика, а у трећем и четвртом разреду освојила је трећу награду. Учествовала је и на Књижевној олимпијади. На Регионалном такмичењу талентованих ученика средњих школа из српског језика освојила је прву награду, а на Државном такмичењу трећу награду за истраживачки рад на тему „Акценат придевских видских парова“. Један је од аутора рада на тему „Одступања од нормативне дистрибуције акцената у говору спикера РТВ Лав плус из Ужица“ који је објављен у четвртом издању зборника „Млади и србистика“.