Ученик генерације

Катарина Гавриловић је рођена 13.2.2006. у Шапцу. Као ученик генерације је завршила основну школу „Лаза К. Лазаревић” у Варни.
Током основне школе је заволела математику, физику и програмирање и такмичила се из тих предмета. Због заинтересованости за програмирање је уписала смер за ученике са посебим способностима за рачунарство и информатику у Шабачкој гимназији. У гимназији је наставила да се такмичи и осваја награде на републичким такмичењима из физике и математике. Током средње школе је учествовала и у бројним ваннаставним активностима као што су волонтерски рад у Црвеном крсту, Међународни камп за младе астрономе, семинари астрономије у Петници, радионице машинског учења и семинари примењене физике и електронике.