Професор математике, рачунарства и информатике у Шабачкој гимназији

Зорица Бегуш

zoricabegus@sabackagimnazija.edu.rs
Масарикова 13, 15000 Шабац

Зорица Бегуш

ПРОФЕСОР МАТЕМАТИКЕ И РАЧУНАРСТВА И ИНФОРМАТИКЕ

Испод можете прочитати кратку биографију овог професора.

Биографија

Зорица Бегуш, професор математике и рачунарства и информатике.

Бивши ђак генерације Шабачке гимназије.

Током школовања освојила бројне награде на такмичењима из математике,а међу њима и другу на савезном такмичењу одржаном на Бледу 1985.године.

Дипломирала на Математичком факултету Универзитета у Београду. Током студирања била је стипендиста ,,Фонда Вера Благојевић “ .

Прво радно искуство је стекла као наставник математике у ОШ „Милева Косовац“, где је развила љубав према професији предавача и педагога.

Од 1999.године ради као професор математике и рачунарства и информатике у Шабачкој гимназији. Награђена је као наставник и као професор математике ученика који су на републичком и савезном такмичењу освајали награде.

Вишегодишњи рад у просвети донео јој је искуство рада у стручним већима математике и рачунарства и информатике, као и у комисијама за преглед задатака на такмичењима свих нивоа и на пријемним испитима.

Већ годинама обавља посао администратора школских интернет страница и активни је заговорник увођења технолошких иновација у савремену наставу.

Ове године ангажована је као педагошки сарадник Школске управе Ваљево.