Професор хемије у Шабачкој гимназији

Масарикова 13, 15000 Шабац

Дејан Јовић

ПРОФЕСОР ХЕМИЈЕ

Испод можете прочитати кратку биографију овог професора.

Биографија

Дејан Јовић, професор хемије и члан Менсе Србије, предаје хемију у Шабачкој гимназији.

Дипломирао на Природно-математичком факултету у Новом Саду, где је и мастерирао на наставном смеру. Други мастер рад је одбранио на Хемијском факултету у Београду. Области његовог интересовања су деца даровита за хемију и друге природне науке и методологија рада са оваквим ученицима. Вршио је бројна истраживања на тему идентификације и рада са даровитим ученицима.

Своје резултате је представљао на бројним конференцијама и стручним скуповима. Члан је стручног жирија манифестације Дан интелигенције.

Члан је Института за модерно образовање, као и EPOC тима Србије. Учесник Ерасмус+ пројекта „Teachers for gifted“. који је покренула Менса Србије у сарадњи са Менсом Шведске. Активно се бави музиком, свира у КУД “Абрашевић” Шабац.