Представљају вам се наше најбоље ученице

Марија Бабић рођена је 11. јула 2005. године. Основну школу похађала је у Мајуру, где је школовање завршила као ђак генерације. Тамо је стекла посебно интересовање за књижевност и српски језик, а због спремања за такмичења са наставницом која је успела да јој тако пренесе знање и љубав према овој области одлучује да упише Филолошки смер у Шабачкој гимназији. То јој омогућава да настави да проширује знање из ових области, али и да стиче енциклопедијско знање, што јој је одувек била жеља. На додатним наставама, на лингвистичким радионицама у Тршићу, кроз писање научних радова упознаје сјајне професоре, менторе и пријатеље за цели живот. Иако и гимназију завршава као вуковац, опредељује се да настави да следи оно због чега ју је и уписала и даље ће се образовати у домену књижевности и језичке културе.